1

FK BANÍK ORLOVÁ 1927

loss
  • Baník Orlová - 1 (56')
2

FK SEDLIŠTĚ

win
  • Jiříček Karel - 1 (16')
  • Papřok Radim - 1 (43')
3. září 2022 | 16:00
UT Orlová

Report

Doposud nepokořené FK Sedliště jako první zavítalo, na specifické hřiště s umělou trávou do Orlové, kde své domácí duely hrává orlovský Baník. Ten v dosavadním průběhu sezóny hrál pokaždé venku a tudíž, to byla letošní domácí premiéra, při které rozhodně chtěli brát na svém specifickém povrchu body. Navíc, když měli hráči Sedliští v nohách středeční, úspěšnou dohrávku na půdě petrovického Interu.

Úvodní branky vsítili hosté

Celek Sedliští, vedený taktovkou trenéra Onufera se musel, pro toto utkání obějít bez pětice hráčů, kteří hráli v úterní dohrávce. Chyběl například Krischke, Mojžíšek, Pohludka nebo Matouš Krejčok. To domácí realizační tým v čele se stále se kanonýrem Jarmilem Koplem, který nebyl k utkání připraven, se kromě něj musela vypořádat i se ztrátou Jana Valového, jehož v utkání nahradil Petr Stachel. Do sestavy domácích se rovněž opět vrátil i bratr kanonýra Jarmila, Jiří Kopel.

 

Úvod utkání patřil domácím, kteří častěji drželi míč na svých kopačkách a kontrolovali hru.

V 16 minutě se postavil k přímému kopu ze cca 30 metrů Jiříček a překvapil střelou do šibenice domácího brankáře. Místo uklidnění začali hosté kupit chyby a domácí se postupně dostali 3x sami před brankáře Majera, ale ani jednou na něj nedokázali vyzrát. Poté ještě po nepovedeném centru zazvonilo břevno a pak přišel trest pro domácí. Ve 43.minutě se na levé straně  uvolnil Papřok a střelou na zadní tyč zvýšil na 0:2.

Domácí se zmohli pouze na snížení, šance na vyrovnání ale byly

Do druhého poločasu vstoupili lépe opět domácí a ve snaze vyrovnat drželi míč na svých kopačkách a  kombinační hrou přiváděli hostující obranu do problémů.

V 56.minutě se po závaru v pokutovém území nejlépe zorientoval střídající Novák a snížil na 1:2.

Domácí se povzbuzeni snížením ještě více vrhli do útočení, uprostřed hřiště přehrávali hostující hráče a podnikali nebezpečné protiútoky. Několik nadějných příležitostí s vypětím všech sil pochytal Majer nebo jej podrželo břevno, dobře postavené branky.  Šanci na vyrovnání měli po závaru v malém vápně, kdy se míč kutálel před opuštěnou brankou, ale nikdo z domácích nedokázal míč doklepnout do sítě.

Hosté se už jen sporadicky dostávali na polovinu domácích, přesto měli j šanci rozhodnout o osudu utkání, ale Vlček v samostatném úniku mířil těsně vedle branky.

V nervózním závěru už hosté poctivou obranou udrželi příznivý výsledek a podruhé si tento týden z venkovního hřiště odvážejí 3 body za výhru 2:1.

Rozhodčí

RAR 1
KUBÁČEK VojtěchSMETANA Patrik

FK BANÍK ORLOVÁ 1927

Baník Orlová 56'
44', 76', 91'
C'
  1 3 1

FK SEDLIŠTĚ

43Majer Daniel st.
2Kusák Tomáš
3Hammer Martin
5Krpel Roman
7Jiříček Karel 16'
9Papřok Radim 43'
27'
10Vlček Radim
13Piekarczyk Zbyšek
16Mokroš Ondřej 54'
17Hammer Tomáš 89'
18Kaloč David 51'
——————————
1Šokala Ondřej
6Košťál René
8Majer Tomáš
12Zrun Martin
14Tesařík Jiří
15Gwozdz Samuel
  2 4
Gól
1
2
A
0
0
ŽK
3
4
ČK
1
0

Časová osa

Baník Orlová C' 
  16' Jiříček Karel
  27' Papřok Radim
  43' Papřok Radim
Baník Orlová 44' 
  51' Kaloč David
  54' Mokroš Ondřej
Baník Orlová 56' 
Baník Orlová 76' 
  89' Hammer Tomáš
Baník Orlová 91' 

Vzájemná utkání

DatumDomácíVýsledekHostéČas