Mezinárodní turnaj zakončen bronzovým úspěchem

Poslední květnovou sobotu se na místním hřišti konal 2. ročník fotbalového turnaje „O pohár starosty obce“, jehož součástí byla oproti loňskému ročníku také kategorie mladší přípravky.

Mezinárodní prvek pak letos obstaraly dva týmy z Polska – Góral Istebna, a jednoho ze Slovenska – FK Čadca. Celkem se turnaje mladší přípravky zúčastnilo 10 týmů, které si to nejprve rozdaly ve skupinách po pěti, z nichž první dva týmy postoupily do semifinále, týmy na dalších místech se pak utkaly postupně o 5.-8. místo, a o 9. místo.

Skupinu A dokonale ovládl domácí tým, i když je nutno přiznat, že druhá skupina byla daleko vyrovnanější. Každopádně naši svěřenci prošli skupinou jako „nůž máslem“, když postupně porazili Lučinu 8:0, Horní Suchou 7:1, Istebnou „B“ 8:3 a Kozlovice 7:2. Společně s námi do semifinále postoupili Kozlovice.

Ve skupině B se nejvíce dařilo hráčům Istebné „A“, kteří dokázali v souboji o prvenství porazit Brušperk, který postoupil společně s nimi z 2. místa.

„Spodní“ pavouk se podařilo vyhrát hráčům ze slovenské Čadce, kteří v utkání o 5. místo porazili Václavovice 3:1. V prvním semifinále dominoval tým z Istebné „A“, který porazil Kozlovice 7:0. My jsme sehráli dramatické utkání s Brušperkem, který byl však celý zápas o krok napřed, což nakonec bohužel potvrdil i výsledek v poměru 5:4 pro soupeře.

Z naší strany se však jednalo o nejlepší utkání na turnaji, které jsme si pokazili individuálními chybami v naší obraně, kterých soupeř dokázal využít. I přes velké zklamání jsme se dokázali oklepat z prohry a v utkání o bronz porazili Kozlovice 4:1, což u všech vyvolalo obrovskou vlnu nadšení ze zisku medailí a hlavně poháru 🙂

Finále bylo ozdobou celého turnaje, kdy se v něm utkaly opravdu nejlepší týmy, které se celý zápas přetahovaly o vedení. Nakonec vše po výsledku 2:2 rozhodly penalty, v nichž měli přesnější mušku hráči Brušperku.

První tři mužstva obdržela za své výkony poháry a medaile, nejlepším hráčem byl zvolen člen polského výběru z Istebné „A“.

Za nás se turnaje zúčastnilo celkem 11 hráčů, každý z nich dokázal vstřelit alespoň jeden gól, kdy lze konstatovat, že předváděli po celý turnaj výborný kolektivní výkon, za který byli odměněni ziskem bronzových medailí.

Zážitkem pro všechny bylo zejména utkání proti Polákům, do kterého chtěl zasáhnout úplně každý, byť jen na malou chvilku, protože zahraniční soupeři jsou v této kategorii naprostou vzácností.

Po celý turnaj vládlo slunečné počasí, které přispělo ke zdárnému průběhu turnaje, který se i dle ohlasů (nejen od zahraničních účastníků) povedl ve všech směrech.

Touto formou bych chtěl poděkovat všem rodičům i účastníkům za jakoukoliv pomoc, zejména pak vedení naší obce za obstarání medailí, pohárů, poskytnutý servis a v neposlední řádě také Katce Durákové za upečení cen pro nejlepší.

Konečné pořadí:

1. Brušperk
2. Istebna „A“
3. Sedliště
4. Kozlovice
5. Čadca
6. Václavovice
7. Lučina
8. Horní Suchá
9. Raškovice
10. Istebna „B“

WhatsApp Image 2023-06-01 at 09.12.55

Marek Fajkoš, Kristián Trefný, Dominik Szostek, Eliška Vrábelová, Šimon Glogar, Max Hvolka, Denča Miervová, Eliáš Mika, Šimon Smaženka, Štěpán Prokop, Bart Nytra